HomeHome  Log in  RegisterRegister  SearchSearch  FAQFAQ  

Share | 
 

 قرقیزستان؛ آنها توانستند، ما هم می توانیم!

Go down 
AuthorMessage
z_ahvazi

avatar

تعداد پستها : 34
امتیاز : 3146
اعتبار : 14

PostSubject: قرقیزستان؛ آنها توانستند، ما هم می توانیم!   2010-04-08, 08:01

سایت اخبار روز: مخالفین در قرقیزستان به دنبال چند هفته اعتراض و ناآرامی روز چهارشنبه با قیامی چند ساعته، مراکز قدرت را تسخیر کرده، کنترل رادیو و تلویزیون را در اختیار گرفتند، رئیس جمهور مستبد را فراری داده و قدرت را به دست گرفتند.
هدف این یادداشت، بررسی سیاست ها و برنامه های اپوزیسیون سابق که حالا تبدیل به قدرت حاکم شده، نیست، توجه بر یک نکته ی بدیهی است. مردمی حکومتی را نخواسته اند و چون به خواسته های آن ها تسلیم نشده است، آن را برکنار و سرنگون کرده اند. بدیهی ترین و اولیه ترین حقی که هر مردمی باید از آن برخوردار باشند. اما متاسفانه این حق از جانب نه تنها حکومت ایران، که اپوزیسیون اصلاح طلب آن هم به رسمیت شناخته نمی شود. مقایسه ای بین آن چه مردم قرقیزستان کردند و آن چه ما کرده ایم و در حال انجام آن هستیم، برای جنبش ما که درگیر مبارزه برای پایان دادن به حکومت استبدادی است، می تواند از هر نظر مفید به فایده باشد.
تصور کنیم اپوزیسیون اصلاح طلب مورد اشاره ی ما، اگر در قرقیزستان و پایتخت آن بیشکک یافت می شد، در برابر این حوادث چه موضعی اتخاذ می کرد؟ می توانیم حدس بزنیم: هشدار هزار باره در مورد پرهیز از خشونت، داستان سرایی هایی بی پایان در نفی «براندازی» و «سرنگونی طلبی» و انقلابی گری و موارد دیگری که از فرط تکرار گوش های همه ی ما ایرانیان از آن ها پر است. تصور کنیم اگر مردم قرقیزستان به این رهنمودها گوش می دادند و تن می سپردند، حالا در این کشور وضعیت به چه قرار بود؟ رئیس جمهور فراری همچنان در کاخ خود نشسته و اوضاع تغییری نکرده بود و رهبران اپوزیسیون مورد اشاره، همچنان در انتظار اصلاح امور، روزگار می گذراندند. اما در قرقیزستان رهبرانی وجود داشتند که مصمم بودند و یک «خشونت چند ساعته» به زندگی یک دیکتاتوری پایان داد.
هدف ما نه تبلیغ خشونت است و نه دعوت به جنگ مسلحانه، دموکرات ها هرگز طرفدار جنگ مسلحانه و خون ریزی نیستند، آن ها تلاش می کنند با تعویض حکومت، به خشونت مستمر و سرکوب و خون ریزی که سی و یک سال است بر کشور ما حاکم شده، پایان دهند. برای هزارمین بار باید تکرار کرد، حکومت ها هستند که به درجه ی زیادی شیوه ی مبارزه را تعیین می کنند و گوش حکومت های مستبد، متاسفانه تا آخرین لحظات بر توصیه های خیرخواهانه بسته است. این واقعیت را هرگز نباید از نظر دور داشت و در دنیای سیاست اسیر تخلیات شد.
محروم کردن خود از امکانات متنوع و گسترده ای که لازمه ی هر مبارزه ی سیاسی است، نتیجه اش به سود حکومت دیکتاتوری تمام می شود. اسیر ماندن در توهم اصلاح حکومتی که نمی خواهد اصلاح شود و پافشاری بیمارگونه بر شیوه های انفعالی که به اشتباه «مبارزه ی مسالمت آمیز» خوانده می شود، محروم کردن مردم از حق دفاع از خود در برابر سرکوبگران که باز به اشتباه «مبارزه ی خشونت آمیز» نام گرفته شده، از جمله اشتباهات مهلکی است که جنبش سبز در ایران را به بن بست کشانده و در موقعیت دشواری قرار داده است. حاکمیت این اندیشه ها بر مبارزه ی سیاسی، فرصت های بزرگی را از جنبش سبز گرفته است و اگر این تفکرات همچنان بر مبارزه ی مردم ایران حاکم باشند، فرصت های بزرگتری را هم خواهند گرفت.
«براندازان» آدم هایی عجیب و غریب نیستند. همین مردم عاصی و ناراضی و معترض قرقیزستان هستند، می توانیم ما ایرانیان باشیم.
حوادث قرقیزستان برای مردم ما مهم است و باید به دقت دنبال شود، زیرا نشان می دهد به غیر از آن چه که اصلاح طلبان ما می گویند و می نویسند و عمل می کنند، راه های دیگری هم برای مقابله با استبداد و دیکتاتوری وجود دارد.
حوادث قرقیزستان باید به حکومت ایران هم درس بدهد. آن ها نباید خیال کنند مردم کشور ما تا ابد گرفتار نصایح منفعلانه ای که به اسم «اصلاح طلبی» به خورد آن ها داده می شود و ترس از قدرت سلاح حکومت باقی خواهند ماند. حکومت امروز با مقاومت در برابر خواسته های مردم و سرکوب بیرحمانه ی آن ها دارد فردای خود را هم رقم می زند. حکومت ایران نمی تواند در برابر خواست مردم برای استقرار دموکراسی در کشور برای همیشه مقاومت کند، اما می تواند تعیین کند که این تحول به طور مسالمت آمیز صورت بگیرد و شانسی برای ادامه ی زندگی پایوران حکومت در ایران باقی بگذارد یا آن که آتش انتقام خلق بنیانشان را بسوزاند.
Back to top Go down
sina sabz

avatar

تعداد پستها : 119
امتیاز : 3383
اعتبار : 49

PostSubject: Re: قرقیزستان؛ آنها توانستند، ما هم می توانیم!   2010-04-08, 08:10

البته که ما هم میتوانیم ولی شرایط ایران با قرقیزستان زمین تا آسمون تفاوت داره حفاظت اطلاعات و توان سرکوب جمهوری اسلامی قوی تر هست -سران جمهوری اسلامی به اون شکل رئیس جمهور قرقیزستان یا محمد رضا شاه به کشوری وابسته نیستند که کشور دوم هر وقت خواست مزدور خودش رو از اون کشور خارج کنه و اینکه در جمهوری اسلامی از خامنه ای یک فرد مقدس ساختند و خیلیها هنوز دوستش دارند و فکر میکنند که نایب حضرت مهدی هست به نظر من اگر شخصی به اسم رهبر در جامعه نبود و سپاه انقدر قدرت مند نبود وفقط ما با رئیس جمهور طرف بودیم تا حالا نظام سرنگون شده بود در ضمن سران جمهوری اسلامی جایی ندارند که به آنجا فرار کنند
کار مردم ایران خیلی سخت تر از مردم قرقیزستان است

با صبر ما هم پیروزیم 777777777777777777777
Back to top Go down
saeed2093

avatar

تعداد پستها : 106
امتیاز : 3373
اعتبار : 50
حرفه/تخصص : گرافیک

PostSubject: Re: قرقیزستان؛ آنها توانستند، ما هم می توانیم!   2010-04-08, 12:08

اگه یه نگاه به پشت سرمون بندازیم
میفهمیم که تا اینجا هم تو این مدت کم بعد از سی سال
خیلی پیشرفت داشتیم زمان همه چی رو درست میکنه
و اونهایی که فریب نایب امام زمان رو خوردن آگاه تر میشن
اندکی صبر سحر نزدیک است
Back to top Go down
sina sabz

avatar

تعداد پستها : 119
امتیاز : 3383
اعتبار : 49

PostSubject: Re: قرقیزستان؛ آنها توانستند، ما هم می توانیم!   2010-04-08, 12:24

سعید زمان خیلی چیزها روعوض میکنه ولی نه همه چیز رو بعضی از این بسیجیها و اقعا مغز خر خوردن هیچی نمیفهمند من در یک سایتی بود مال هواداران نظام اونجا باهاشون مناظره میکردیم من بهشون گفتم که آقا شما دلیل بیارید که عملکرد خامنه ای در این سالها مطلوب بوده اگه دلیل درست بیارید من هم هوادار خامنه ای میشم ولی میگفتند دلیل ما نمیاریم شما کافرها نمیفهمید ایشون نایب امام زمان و اطاعت ازش واجب البته فقط این نبود به کل خانواده من هم بدترین فحشها رو دادند
Back to top Go down
ghsabzتعداد پستها : 22
امتیاز : 3100
اعتبار : 15

PostSubject: Re: قرقیزستان؛ آنها توانستند، ما هم می توانیم!   2010-04-09, 05:04

به نام خدا
چه بسا بتوان گفت كه اوضاع ايران و قرقيزستان فرق دارد، اما اين فرق به نظر من حسرت ما را بيشتر مي‌كند از اين كه چرا ما همچون آنان موفق به زانو در آوردن رژيم نشده‌ايم.
قدرت جنبش سبز به مراتب بيش از قدرت مخالفين قرقيزيستاني است و شامل تمام طبقات با ده ابزار اطلاع رساني و با صدها رهبر معنوي و معنوي و با ذخيره‌اي از 30 سال مخالفت با رژيم. به نظر نمي‌آيد در قرقيزستان نيروهاي مخالف اين همه از نظر كمي و كيفي به اندازه مخالفين ايراني باشند و همچنين باتجربه تر.
ازسويي ديگر، فكر نمي‌كنم كه ابزارهاي سركوب قرقيزستان كمتر از رژيم باشد، صرف پيروزي مخالفين به معناي آن نيست كه حكومت قرقيزستان مخالفين خود را سركوب نمي‌كرده است. در حقيقت تصاوير منتشر شده از قيام مردم قرقيزستان روز عاشورا تداعي مي‌كند. اما آنها واقعا عاشورايي تمامش كردند اما ما ...
پس بايد گفت اين جنبش سبزه كه بايد پيش از اينها كار رژيم را يكسره مي‌كرد. اما دليلش چيست مهمترين دليلش عدم ارائه رهبران اين جنبش براي رهبري عملي آن و اراده تغيير وضع موجود است. بايد از قرقيزستاني‌ها آموخت و هر چه زودتر به تشكيل كميته رهبري براي تغيير بي تعارف، دست زد.
به اميد پيروزي جنبش سبز ايران
Back to top Go down
 
قرقیزستان؛ آنها توانستند، ما هم می توانیم!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
انجمن جنبش سبز ایران :: جنبش سبز ایران :: اخبار- تحلیل- پیشنهاد-
Jump to:  
طراحی و توسعه توسط تیم تولبار جنبش سبز
Free forum | © phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion